Dekoratif görünüm açısından da fark yaratan ahşap asma tavan yapımında, masif, doğal ahşap kaplamalı MDF, laminat kaplamalı MDF panellerden yapılmaktadır. Ahşap malzemenin akustik özelliğinin olması nedeniyle tiyatro, konferans salonu ve yoğun iş alanları gibi mekanlarda ilk tercih edilen malzemelerden biridir.

Lineer Sistem Ahşap Asma Tavan : Her türlü iç mekan uygulamalarında dekorasyon ve ses düzenlemesi amacıyla kullanılır. İşlevsel ve estetik özelliklerine ek olarak lambri montaj seçeneği de sunmaktadır.

Grill Sistem Ahşap Asma Tavan : Ses yankılanmasını engellemek amacıyla kullanılır. En yaygın kullanım alanları ofisler, alışveriş merkezleri, spor ve konferans salonları. Özel askı sistemi ile oldukça esnek kullanım ve farklı dizayn seçenekleri sunmaktadır.

Panel Ahşap Asma Tavan : Panel sistemler ses yansıtıcı ve yutucu özellikleri, geniş perforasyon seçenekleri ile oldukça geniş bir yelpazede kullanım alanına sahiptir. T-24 taşıyıcı düz panel ve T-24 gizli sistem ve kanallı taşıyıcı sistemler vb. çeşitleri vardır.

Open Cell Ahşap Asma Tavan : Eğlence ve alışveriş merkezleri, gar ve havalimanları, yaz terasları, restoranlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Kolay montaj ve esnek hücre ölçüsü seçenekleri mevcuttur.

Ahşap Asma Tavan Uygulamalar