Pergola latince bir kelimedir ve saçak anlamına gelen pergule kelimesinden gelir. Pergola İtalyancada gölgelik anlamına gelir. İtalyanlar sayesinde bu kelime bütün dünya dillerinde aynı şekilde ifadelenir.

Pergola Tente kulanım alanları Teras-bahçe-Evlerin ya da restaurant , kafe gibi binaların giriş kısmında ya da bahçede gölgelik olarak kullanılan sistemlere pergola adı verilir. Pergola sistemini evinizde kullanacaksanız evinizin giriş kısmı ya da bahçenizde bu sistemler uygulandığında yazın aşırı güneşin yakıcı etkileri, kışın ise kar ,soğuk gibi etkilerden korunulmuş olur. Üretimin doğaya zarar verici etkilerini asgari düzeye çekecek geri dönüşebilen ürünleri kullanmakta ve bunun için test çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Pergola tente sistemi güneşlik olarak yazları sizi güneşten, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi yağmurdan koruyacaktır. Dilerseniz pergola tente sisteminizin etrafını cam balkon sistemi kapatıp, tente sisteminizi açılır kapanır kış bahçesine dönüştürebilirsiniz.. Böylece kış aylarında da pergola tente altında sanki açık alandaymış gibi bahçenizde balkonunuzda kışın tadını rahat bir şekilde çıkartabilirsiniz.

  • Saatte 90 km/h ile esen rüzgarlara karşı dayanıklıdır.
  • Konstrüksiyon sistemlere prefabrik olan evlere montajı kolay yapılır
  • Yüzeyinde kullanılan malzeme gelişmiş olan PVC bloklar oluşturur.
  • Bütün hava koşullarına ve su geçirmeme özelliğine sahiptir.
  • Bağlantı elemanlarında paslanmaz inox bağlantı saç vida ve pimler kullanılır.
  • Motora bağlanan uzaktan kumanda kontrolü ile rahatça kullanabilirsiniz.